baner
You are here:   Home / Strona główna projektu / Sprawozdania z zajęć / ZAJĘCIA DYDAKTYCZNO-WYRÓWNAWCZE Z MATEMATYKI „NIE TAKA MATMA STRASZNA!”
large small default
ZAJĘCIA DYDAKTYCZNO-WYRÓWNAWCZE Z MATEMATYKI „NIE TAKA MATMA STRASZNA!” PDF Drukuj
Poniedziałek, 14. Grudzień 2009 21:32

Prowadząca zajęcia: Roksana Wasylinka

argaiv1161

Listopadowe zajęcia poświęcone były zagadnieniom związanym z geometrią. Uczniowie utrwalali swoje wiadomości na temat własności figur płaskich oraz doskonalili umiejętność obliczania obwodów i pól i zamiany jednostek długości i pola. Oprócz rozwiązywania typowych zadań z treścią uczniowie uczyli się przez zabawę. Rozwiązywali różne łamigłówki, układali tangramy, kombinacje figur z zapałek oraz rysowali figury na tablicy interaktywnej. Zabawy te miały na celu pomóc uczniom przyswoić wiedzę oraz rozwijać ich cierpliwość, pomysłowość, spostrzegawczość i umiejętność logicznego myślenia. Największe zainteresowanie wzbudził quiz internetowy rozwiązywany na tablicy interaktywnej, w którym uczniowie zmierzyli się z ciekawymi i nietypowymi zadaniami.